logo

o firmieproduktyprogramynapisali o nasgaleria pracciekawe strony
aktualności

strona główna
myszONkadżONstikONterfejs


myszONka - komputerowa myszka nagłowna

W najbardziej obecnie rozpowszechnionym graficznym systemie operacyjnym Windows'9x/NT/2000 myszka jest podstawowym narzędziem wykorzystywanym do sterowania pracą zarówno samego systemu, jak i uruchomionych w nim aplikacji.

Komputerowa myszka nagłowna - myszONka - jest przeznaczona dla osób z dysfunkcją kończyn górnych. Do obsługi konieczna jest jedynie zdolność do wykonywania niewielkich przechyłów głowy do przodu, do tyłu i na boki oraz umiejętność dmuchnięcia i zassania powietrza przez ustnik.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie Kliknij, aby powiększyć zdjęcie  

Jak działa myszONka?

W standardowej wersji myszONki, położenie kursora na ekranie bezpośrednio odwzorowuje pozycję głowy użytkownika. Taki tryb umożliwia relatywnie szybką pracę, ale wymaga od użytkownika umiejętności precyzyjnego prowadzenia głowy i jest zalecany dla osób z zanikiem mięśni i po uszkodzeniu kręgosłupa. Dla osób z porażeniem mózgowym wykonujemy wersję myszONki, w której ruchy głową sterują ruchem kursora. Przykładowo lekkie przechylenie głowy w lewo powoduje na ekranie powolny ruch kursora w tą stronę. Im większe przechylenie głowy, tym szybszy ruch kursora. Powrót głowy do pionu powoduje zatrzymanie kursora. Praca z taką myszONką jest wolniejsza, ale możliwa nawet dla osób z ruchami mimowolnymi głowy.

Przedstawiony wyżej podział jest umowny i zależy od indywidualnych predyspozycji osoby niepełnosprawnej. Pragnąc zapewnić naszym podopiecznym największy komfort pracy, zmiany wersji myszONki dokonujemy bezpłatnie. Dla osób, które potrafią wykonywać - choćby w niewielkim zakresie - ruchy rękami lub nogami, można - niezależnie od wersji - podłączyć do myszONki dwa wyłączniki. Dzięki temu możliwe jest zastąpienie dmuchania i zasysanie powietrza przez ustnik naciskaniem przycisków.

DANE TECHNICZNE:
 • praca w standardzie MS-Mouse (standardowa myszka szeregowa),
 • zmiana pozycji kursora przez przechylanie głowy,
 • przełącznik pneumatyczny:
    dmuchnięcie - klawisz lewy;
    zassanie - klawisz prawy,
 • możliwość podłączenia dodatkowych przycisków,
 • zasilanie z portu szeregowego.

W SKŁAD KOMPLETU WCHODZĄ:

 1. myszONka z ustnikiem,
 2. złącze portu szeregowego
 3. przewód połączeniowy
 4. trzy zapasowe ustniki
 5. dyskietka z programem wirtualnej klawiatury ekranowej
 6. instrukcja instalacji i obsługi 

Instrukcja instalacji i obsługi myszONki (pdf, 224kB)

Uwaga! Do przeglądania instrukcji konieczne jest posiadanie programu 
Adobe Acrobat Reader v4.0 lub nowszej. Program można pobrać 
ze strony producenta - firmy
Adobe.
 
Uwaga - ważne!
Zgodnie z decyzją Centralnego Ośrodka Techniki Medycznej nr 6/RL/2000 z dnia 10-10-2000 roku i Urzędu Statystycznego nr KR-II-56-128/2001 z dnia 10-04-2001, myszONka została uznana za sprzęt przydatny do celów rehabilitacji zawodowej.

Cena myszONki wynosi obecnie 1290,00 zł + 22% VAT 

powrótpowrót


? NET Zakład Teleelektroniczny, 61-638 Poznań, os. Pod Lipami 14/38, tel. (61) 823 20 91