logo

o firmieproduktyprogramynapisali o nasgaleria pracciekawe strony
aktualności


strona główna
Klawiatura wirtualna

Program klawiatury wirtualnej umożliwia pisanie tekstów osobom, które posługują się jedynie myszką. Zasadniczo klawiatura ekranowa przeznaczona jest do współpracy z myszONKą. Program klawiatury współpracuje poprawnie z każdą standardową myszką i manipulatorem kulowym (ang. trackball) obsługiwanymi przez system Windows.
klawiatura.jpg

Program klawiatury wirtualnej może być użyteczny dla tych osób, które posługują się innymi niż myszONka urządzeniami wskazującymi. Poniżej pokazano okno programu klawiatury wirtualnej w czasie pracy z własnym okienkiem edycyjnym. W takim przypadku przenoszenie tekstu do innych aplikacji odbywa się przez schowek systemowy. Okienko edycyjne można wyłączyć i wówczas wpisywany tekst trafia bezpośrednio do ostatnio otwartej aplikacji.

Program klawiatury wirtualnej (~ 425kB w kompresji zip, wersja instalacyjna) wymaga około 600KB wolnej przestrzeni na dyskowej.

Funkcje wirtualnej klawiatury ekranowej są ciągle rozwijane, dlatego najbardziej aktualny opis znajdziesz w zakładce Pomoc dostępnej po zainstalowaniu programu.

powrótpowrót


© NET Zakład Teleelektroniczny, 61-638 Poznań, os. Pod Lipami 14/38, tel. (61) 823 20 91